MENU ON-LINE
„Mundial” w Łomży
Źródło : Urząd Miasta, 21 czerwiec 2010
drukuj | Rozmiar tekstu: A A A
Portugalia zwyciężyła w piłkarskich mistrzostwach. Oczywiście jeszcze nie na tych trwających w Republice Południowej Afryki, tylko w turnieju rozgrywanym w naszym mieście. W ubiegłym tygodniu, na boisku piłkarskim kompleksu “Orlik 2012” przy Zespole Szkół Ogólnokształcących, odbył się Młodzieżowy Turniej Piłkarski “Wygraj z Visą!”.

W turnieju udział wzięli uczniowie łomżyńskich szkół podstawowych oraz SP w Jeziorku, którzy dla swoich drużyn przybrali nazwy państw biorących udział na piłkarskich mistrzostwach świata w RPA. W finałowej potyczce drużyna Portugalii zwyciężyła 3:0 zespół Włoch.
- Młodzieżowy Turniej Piłkarski “Wygraj z Visą”! został zaadresowany do wszystkich samorządów, na których terenie są obiekty „Moje boisko – Orlik 2012” i do animatorów prowadzących zajęcia sportowe dla młodzieży na tych obiektach – powiedziała organizująca turniej w Łomży Karolina Armista. -  Akcja polegała na zorganizowaniu na boisku „ORLIK 2012” turnieju piłkarskiego dla uczniów szkół podstawowych, w trakcie odbywających się Mistrzostw Świata FIFA w piłce nożnej.
W trzydniowym turnieju wystartowało osiem drużyn chłopców w wieku 6-9 lat: Anglia, Brazylia, Francja, Hiszpania, Holandia, Portugalia, Stany Zjednoczone i Włochy. Zostały one podzielone na dwie grupy, z których dwie najlepsze awansowały do półfinałów. Zwycięska drużyna z rąk Prezydenta Miasta Jerzego Brzezińskiego odebrała okazały puchar i gadżety promujące miasto oraz ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy oficjalne repliki piłki Adidas Jabulani, którą są rozgrywane mistrzostwa w RPA. Drużyny, które zajęły dwa kolejne miejsca na podium  otrzymały koszulki z logo akcji.

VIII miejsce – USA

Skład zwycięskiej drużyny: Artur Niksa, Łukasz Wnorowski, Hubert Bonar, Tomasz Janczewski, Bartosz Sulkowski.
Najlepszy zawodnik turnieju : Tomasz Janczewski (Portugalia)
Najlepszy bramkarz: Bartosz Kozłowski (Hiszpania)
Najskuteczniejszy zawodnik: Michał Cholewicki (Włochy)

Turniej Piłkarski „Wygraj z Visą”! Został zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy, System Płatniczy „Visa Europe” oraz opiekunów boiska „Orlik 2012”. Impreza odbyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Łomża.