Łomża, lomza - nocą
Wednesday, 23 styczeń 2019
Dziś pogoda:
temp.max.:0 °C
temp.min.:0 °C
wiatr:0 km/h
     
 
 
Ogłoszenia
Auto giełda
   więcej    dodaj pojazd
MENU ON-LINE
Da Grasso
Łomża
ul. al. Legionów 94a
Zawodniczka z Łomży wicemistrzynią świata
29 kwiecień 2010
drukuj | Rozmiar tekstu: A A A
Anna Kaczyńska będąca wychowanką Łomżyńskiego Klubu Karate, a reprezentująca obecnie Zambrowski Klub Karate Kyokushin, została wicemistrzynią świata seniorek w kategorii ciężkiej. Srebrny medal Mistrzostw Świata w karate kyokushin zdobyła w miniony weekend w Tokio. W finałowej walce Ania uległa innej reprezentantce Polski – Agnieszce Sypień z Wrocławia. W mistrzostwach udział wzięła także trójka zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate: ubiegłoroczna wicemistrzyni świata juniorek Aleksandra Zajkowska oraz debiutujący na tej rangi zawodach Łukasz Lubiejewski i Maciej Tercjak.

Ubiegłoroczna wicemistrzyni świata Aleksandra Zajkowska w tym roku debiutowała w kategorii lekkiej seniorek. Jej pierwszą rywalką była pochodząca z Kuwejtu Duaa Husain. Zdaniem trenera Dariusza Syrnickiego starcie był bardzo wyrównane. - W ostatnich sekundach zawodniczka z Kuwejtu faulowała Olę trafiając ją pięścią w szyję. W regulaminowym czasie sędziowie nie potrafili wskazać rozstrzygnięcia i zarządzili dogrywkę. W trakcie dogrywki widać było, że Ola ma problem ze swobodnym oddychaniem co spowodowało, że w końcówce rundy nie potrafiła przyśpieszyć tempa walki. - podsumował walkę Oli Dariusz Syrnicki. Decyzją sędziów do kolejnej rundy przeszła zawodniczka z Kuwejtu.

Reprezentujący Łomżyński Klub Karate Łukasz Lubiejewski oraz Maciej Tercjak również stoczyli po jednym pojedynku – w obu przypadkach ich przeciwnikami byli zawodnicy z Japonii. - Wykazali się duchem walki nie odstępując swoim przeciwnikom w żadnym fragmencie konfrontacji. - ocenił swoich podopiecznych Dariusz Syrnicki. - Niemal zasadą jest, że przy wyrównanym pojedynku z Japończykiem sędziowie japońscy wskazują wygraną zawodnika z Kraju Kwitnącej Wiśni - dodał.  

Zdaniem trenera i jednocześnie Prezesa Łomżyńskiego Klubu Karate, turniej w którym startowali Łukasz i Maciek jest zdecydowanie najtrudniejszym i największym tego typu na świecie. Udział łomżyńskich zawodników na takiej imprezie jest nie zastąpionym doświadczeniem, które będą mogli wykorzystać w niedalekiej przyszłości na arenach krajowych i europejskich.

W rozgrywanych w dniach 24-25 kwietnia br. Mistrzostwach Świata Karate Kyokushin w Tokio udział wzięło ponad 1600 zawodników z 22 krajów. Polskę reprezentowało 22 zawodników i zawodniczek.


foto: Łomżyński Klub Karate
skróty wiadomości sportowych

Galeria do artykułu :
powrót do aktualności sportowych
 
Treść opinii:
Autor:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Logowanie
Login :
Hasło :
Reklamy
  strona główna
 do góry  
O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Moja-Lomza.pl © 2008 - 2009 www.luba.int.pl
czas: 0.03 s.