ul. al. Legionów 155a
Zwycięstwo młodych Polaków w Łomży
01 kwiecień 2010
drukuj | Rozmiar tekstu: A A A
Zwycięstwem biało – czerwonych zakończył się w Łomży mecz reprezentacji do lat 15. pomiędzy Polską i Białorusią. Już w 9. minucie prowadzenie polskiemu zespołowi dał Mariusz Stępiński. Cztery minuty później był remis. Skutecznym strzałem popisał się napastnik zespołu gości Gleb Rassadkin. W 29. minucie reprezentację Polski ponownie na prowadzenie wyprowadził Rafał Włodarczyk. W drugiej połowie bramek już nie oglądaliśmy. Pomimo znacznej przewagi w posiadaniu piłki przez podopiecznych Marcina Dorna i większej liczbie sytuacji do strzelenia gola, to jednak zespół gości był bliżej wyrównania. W 66. minucie w polu karnym sfaulowany został zdobywca pierwszej bramki dla Białorusinów. Karnego na gola próbował zamienić sam poszkodowany, jednak z jedenastu metrów nie trafił w bramkę. Mecz rozgrywano 2x40 minut.
Po meczu najlepszym zawodnikiem w reprezentacji Polski uznany został występujący na co dzień w Mazurze Karczew Jakub Zieliński. W zespole Białorusi nagrodę dla najlepszego zawodnika odebrał Gleb Rassadkin.
Mecz w Łomży był czwartym międzypaństwowym pojedynkiem rozegranym przez obecną reprezentację Polski do lat 15. Dwa dni wcześniej w Zambrowie podopieczni Marcina Dorna zwyciężyli 4-1 również reprezentację Białorusi. W październiku ub. r. w Suwałkach Polacy dwukrotnie ograli Łotyszy: 4-0 i 1:0. Najbliższy mecz reprezentacja do lat 15. jeszcze wiosną najprawdopodobniej rozegra z Estonią na wyjeździe.
Konsultacje szkoleniowe wraz z meczem międzynarodowym zostały zorganizowane w naszym mieście dzięki staraniom Podlaskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej oraz Łomżyńskiego Klubu Sportowego.

Polska U15 – Białoruś U15 2:1(2:1)
Bramki: 9. Stępiński, 29. Włodarczyk – 13. Rassadkin
Widzów: ok. 500
Sędziował: Łukasz Szczech
Polska: Pogorzelec, P. Stępiński (18. B. Wróblewski), Musiał, Moroszkiewicz, Budek, Zieliński, Boettcher (41. Prejs), Włodarczyk (72. Azikiewicz), M. Stępiński (62. Zenik), Cierpka (67. Głowiński), Romachów (53. Żwir). Trener: Marcin Dorna
Białoruś: Hmialnitski (35. Frantskevich), Marozaw, Garbachyk (67. Yarmolenka), Viarshytski, Gryshkevich, Butsenas (72. Makarevich), Patsko, Miatlitski, Puzakow (32. Sivets), Rassadkin, Żeurnevich. Trener: Mikhail Marrhel