Łomża, lomza - nocą
Wednesday, 23 styczeń 2019
Dziś pogoda:
temp.max.:0 °C
temp.min.:0 °C
wiatr:0 km/h
     
 
 
Ogłoszenia
Auto giełda
   więcej    dodaj pojazd
MENU ON-LINE
Ryś. Zajazd
Brak
zdjęcia
Łomża
ul. al. Legionów 152
Tytuł najlepszej zawodniczki i 9. medali łomżyńskich karateków
22 marzec 2010
drukuj | Rozmiar tekstu: A A A

foto: ŁKK
Dwudziestu zawodników Łomżyńskiego Klubu Karate wzięło udział w Mistrzostwach Polski Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Karate Kyokushin, które odbyły się w minioną sobotę w Tomaszowie Lubelskim. Z zawodów młodzi karatecy, którzy startowali w kategoriach młodzika, juniora młodszego i seniora, przywieźli do Łomży dziewięć medali: 4 złote, 1 srebrny i 4 brązowe. W sumie w mistrzostwach startowało łącznie 286 zawodników z 26 klubów z województw: podlaskiego, mazowieckiego, warmińsko – mazurskiego i lubelskiego.
Tytuł najlepszej zawodniczki Mistrzostw przypadł utytułowanej Aleksandrze Zajkowskiej z Łomżyńskiego Klub Karate, która triumfowała w dwóch konkurencjach - kumite (walki) full kontakt seniorów do 55 kg oraz w kumite lekki kontakt open (bez podziału na wagi) seniorek. - W walkach pełno kontaktowych w stawce 12 zawodniczek kategorii lekkiej okazała się bezkonkurencyjna pokonując w repasażu przez wazaari (niezdolność do podjęcia walki przez przeciwnika do 5 sekund) zawodniczkę z  Lublina. - powiedział trener i jednocześnie prezes Łomżyńskiego Klubu Karate, Dariusz Syrnicki. - W ćwierćfinale Ola zakończyła pojedynek przed czasem, zdobywając ippon (niezdolność do podjęcia walki przez przeciwnika powyżej 5 sekund) po tym jak czysto trafiła nogą zawodniczkę z Warszawy Annę Kotarską w okolice wątroby. W półfinale nasza zawodniczka spotkała się z Aleksandrą Bakun z Olsztyna. Ona  również  nie wytrzymała tempa walki, dała się zaskoczyć najpierw silnym trafieniem kolanem, a następnie ręką co zakończyło pojedynek przed czasem. Finał był pojedynkiem pomiędzy determinacją i wolą walki Oli, a doświadczeniem Aleksandry Karpińskiej, utytułowanej zawodniczki z Ełku. Pierwsza runda nie przyniosła rozstrzygnięcia, jednak w dogrywce Ola zaczęła uzyskiwać przewagę i w konsekwencji wygrała walkę poprzez jednogłośną decyzje sędziów. - opisuje walki swojej zawodniczki Dariusz Syrnicki.
Ola Zajkowska okazała się także najlepsza w wymagającej dużych umiejętności technicznych konkurencji walk w lekkim kontakcie. Ponadto bardzo dobrze spisał się również Maciej Tercjak, który nie miał sobie równych wśród juniorów w wadze do 65 kg. - On również dwa z pośród czterech pojedynków zakończył przed czasem  w konsekwencji zdobywając złoty medal - powiedział Syrnicki.
Brązowy medal w kategorii juniorek zdobyła Karolina Chaberek. Swoją ćwierćfinałową walkę wygrała zdecydowanie, niestety w półfinale nieznacznie uległa zawodniczce z Lidzbarka Warmińskiego, która w ostatecznym rozrachunku okazała się najlepsza w tej kategorii.
Bardzo dobrze na mistrzostwach wypadli młodzicy ŁKK, którzy w klasyfikacji drużynowej z 11 punktami zajęli trzecie miejsce, ustępując jedynie ekipom z Warszawy (19 pkt.) i Otwocka (12 pkt.).
     Miejsca młodzików:
  I m. Karolina Zajkowska – kata (układy) dziewcząt
II m. Karolina Mroczkowska - kata dziewcząt
III m. Patryk Ciszewski – kata chłopców
III m. Damian Trzaska – kumite (walki) chłopców
III m. Natalia Sieniawska – kumite dziewcząt

Źródło: Urząd Miasta Łomża
skróty wiadomości sportowych
powrót do aktualności sportowych
 
Treść opinii:
Autor:


Brak Waszych opinii do tego artykułu.
Logowanie
Login :
Hasło :
Reklamy
  strona główna
 do góry  
O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Moja-Lomza.pl © 2008 - 2009 www.luba.int.pl
czas: 0.03 s.