Łomża, lomza - nocą
Monday, 18 luty 2019
Dziś pogoda:
temp.max.:0 °C
temp.min.:0 °C
wiatr:0 km/h
     
 
 
Ogłoszenia
Auto giełda
   więcej    dodaj pojazd
MENU ON-LINE
Da Grasso
Łomża
ul. al. Legionów 94a
 
Zmiana na stanowisku dyrektora MPK
Źródło : lomza.pl, 05 grudzień 2012
drukuj | Rozmiar tekstu: A A A
- Są momenty, w których powinniśmy, wznosząc się ponad różnicę zdań, mieć odwagę i stworzyć klimat, aby osobom odchodzącym na emeryturę wyrazić publicznie, a nie tylko w gabinecie, słowa podziękowania i szacunku za wieloletnią pracę. Taką osobą jest dyrektor MPK Bogusław Szczech – mówił w sali konferencyjnej ratusza Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski. W obecności załogi MPK, prezesów miejskich spółek i zakładu komunalnego podziękował Bogusławowi Szczechowi za 40-letnią pracę w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji Z.B. i wręczył oficjalnie powołanie na to stanowisko Januszowi Nowakowskiemu, dotychczasowemu głównemu specjaliście zakładu.

Prezydent przypomniał życiorys odchodzącego dyrektora. - Zaczynał od kontrolera, później był dyspozytorem i starszym dyspozytorem, aż po dyrektora MPK, którym został w 1989 roku. W życiu Pana Bogusława Szczecha, jak w soczewce, można prześledzić historię zakładu komunikacji miejskiej. Ja należę do tego pokolenia, które pamięta, jak w Łomży pojawiły się pierwsze czerwoniaki - Autosany – mówił Mieczysław Czerniawski. Później po Łomży zaczęły kursować Jelcze, a następnie autobusy marki Volvo i nowoczesne Scanie. - Mamy jeden z najnowocześniejszych taborów w kraju – przyznał Prezydent. Odchodzącemu na emeryturę dyrektorowi podziękował za współpracę i wręczył, wraz z zastępcami Mirosławą Kluczek i Beniaminem Doboszem, bukiet kwiatów i obraz z wizerunkiem ratusza.

- Te 41 lat minęło nie wiadomo kiedy, przeleciało jak jedno mgnienie oka. Po drodze były wzloty i upadki, nie na tyle, żeby człowieka pogrzebać, bo mamy piękny tabor, plac, brakuje tylko ogrodzenia, ale mam nadzieję, że Janusz dokończy dzieła – mówił Bogusław Szczech. Rozwój MPK na przestrzeni lat nazwał największym moralnym i materialnym osiągnięciem swoim i pracowników MPK. - Nie dałoby się tego osiągnąć bez współpracy ze wspaniałymi kolegami – mówił Bogusław Szczech. Podziękował za współpracę Prezydentowi i Urzędowi Miejskiemu. - Współpraca układała się bardzo dobrze, jeśli ktoś nie mógł pomóc, to przynajmniej nie przeszkadzał – mówił.

Pracownicy MPK dziękowali odchodzącemu dyrektorowi. - Bardzo szkoda, że już po raz ostatni mówimy do Pana dyrektorze, że tak wspaniały człowiek, jak Pan, musi przestać być naszym przewodnikiem – mówił przewodniczący zakładowej „Solidarności” Mirosław Bobowski. Wyraził nadzieję na dobrą współpracę z nowym dyrektorem Januszem Nowakowskim. Życzenia składał także przewodniczący łomżyńskiego oddziału NSZZ „Solidarność” Henryk Piekarski.

Nowy dyrektor Janusz Nowakowski odebrał z rąk Prezydenta Łomży oficjalne powołanie na stanowisko dyrektora MPK Z.B. w Łomży. - Jest to dla mnie szczególna chwila, to nowa droga życia, przestawiam się z innego układu, bo przez 18 lat byłem radnym, w 1994 roku zacząłem pracować w Urzędzie Miejskim (jak zastępca prezydenta zajmował się m.in. sprawami komunikacji miejskiej)  – wspominał nowo powołany dyrektor. Podkreślił, że ceny przewozów komunikacją miejską były zawsze najniższe w kraju, zawsze byliśmy ostatni przy podwyżkach. - Ceny nadal nie są najwyższe, a komfort przejazdu autobusami należy do najlepszych w kraju – zaznaczył. Janusz Nowakowski wskazał na zadania, jakie stoją przed miejskim przewoźnikiem. Do najważniejszego zaliczył pozyskanie pasażerów.  - Przyrost naturalny spada, będziemy zabiegać, aby mimo to jak najwięce pasażerów korzystało z naszych usług – podkreślił.

- Życzę Ci, Januszu, aby spełniły się wszystkie Twoje marzenia dotyczące sprawowania funkcji dyrektora i abyśmy razem mogli wcielić pomysły, które rodzą się przede wszystkim wśród załogi – powiedział na zakończenie spotkania Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski.
powrót do aktualności
 
Treść opinii:
Autor:
Autor: NIKT Data: 17 kwiecień 2013, 14:22
Nastał nowa epoka dla MPK
Autor: Ola Data: 17 listopad 2013, 21:59
Zobaczcie co znalazłam - www.kfd.pl/s/DarmoweDoladowanie

Myślałam że to jakieś oszustwo, ale jednak działa, nie musimy wysyłać żadnych SMSów. Chciałam się podzielić tym tylko tutaj :)
Autor: Mzk Data: 13 maj 2018, 11:03
Panie Chrostowski może pora wziąć przykład? ;)


Serwis moja-lomza.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
Logowanie
Login :
Hasło :

    
Reklamy
  strona główna
 do góry  
O mieście :: Informacje o serwisie :: Reklama :: Nasze logo :: Kontakt
Moja-Lomza.pl © 2008 - 2009 www.luba.int.pl
czas: 0.03 s.